Friday, November 21, 2008

'Batman davası'

Batman Belediye Başkanı Kalkan'ın Christopher Nolan'a 'Batman' filminde, şehrin adını izinsiz kullandıkları için dava açacağını açıklaması dünyanın diline düştü...

Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan'ın Christopher Nolan'a 'Batman' filminde, Batman şehrinin adını izinsiz kullandıkları için dava açacağını açıklaması İngilterenin önde gelen gazetelerinden The Guardian'daki Ben Child imzalı haberde, "Batman, Christopher Nolan'a karşı davaya hazırlanıyor" başlığı atıldı ve "Batman yeni bir düşman edinndi" denildi.

Yapımcı şirketin şu anda da yeni bir Batman filmi çekmeye devam ettiğini belirten Kalkan, "Dünyada sanırım en çok izlenen çizgi film. Doğrusu biz bundan çok büyük bir tazminat bekliyoruz. Tabii dava sonucu bu ortaya çıkacaktır, ama bu umutla, bu yaklaşımla bunu ortaya koyduk. Yakın süreçte dava açıldığı zaman tüm basına gereken açıklama yapılacaktır" şeklinde konuşmuştu. Warner Bros'tan bir yetkili ise bu suçlamaları dikkatle takip edeceklerini ama şuan herhangi bir yasal suçlama içine girmeyeceklerini belirtti.

konuyla ilgili yabancı bir post için...

2 comments:

p.kto said...

ayrıca, Batman belediye başkanı yanlış hatırlamıorsam, tazminat için hasılatın yarısını talep edeceklerini de sözlerine eklemiş..
dıbıp! tıss...

maturin said...

ayrıca aksesuarlarını da talep etmişler betmen'in. donuna kadar alıcaklar herhalde.